Akustične večeri pod zvijezdama

Nakon vrlo uspješne “Akustične Večeri Pod Zvijezdama” u sklopu manifestacije “Otvorenje turističke sezone” na orahovačkom Jezeru, Udruga PAUK Orahovica uz pomoć Turističke zajednice Orahovica, organizirala je nove dvije akustične večeri na popularnoj pozornici na vodi orahovačkog jezera. Riječ je bilo o akustičnoj svirci za sve one željne rock-zvuka u toj posebnoj, akustičnoj verziji. U dvije večeri nastupili su sjajni mladi izvođači, prvo acoustic trio iz Valpova, bend Seed Holden, a potom duo MethBeth, odnosno dvojac Beta Sudar i Matej Bučanović iz Osijeka. Okupio se velik broj ljudi, i staro i mlado uživalo je u istinskom rocku. Do sada smo akustične večeri radili samo za otvorenje turističke sezone, no kako su se pokazale više nego dobre i posjećene, odlučili smo organizirati kroz cijelo ljeto. Treba svakako reći i da su samo izvođači oduševljeni, uživaju svirajući i pjevajući na jezeru.

Osim odličnih autorskih pjesama Seed Holden je odsvirao sjajne obrade Pipsa, Rundeka, Atomaca, Letu Štuka, Ramireza, Oasisa, Dylana, REM-a, Mando Diaoa i drugih rock-bendova:

– „Jako nam se svidio taj cijeli koncept svirki na Jezeru i nadamo se da Udruga PAUK neće odustati od te ideje. Ovim putem im se još jednom zahvaljujemo na pozivu i nadamo se da se vidimo kojom drugom prilikom.“ – rekao je Ljudevit Ivić, gitarist i vokal Seed Holdena. Mlada Beta Sudar iz Osijeka i u Orahovici je pokazala svoj vrhunski glazbeni talent, očarala je prelijepim glasom i također bila oduševljena sviranjem na vodi:

– „Ovo nam je prvi put da sviramo i pjevamo na vodi. Sjajna ideja udruge P.A.U.K. i nama izvođačima izazov više. Posebno mi je drago bilo vidjeti nekoliko generacija ljudi kako uživaju u našim izvedbama i u pop/rock-glazbi, to je ono što treba danas što više raditi. Promovirati tu glazbu, neka ljudi uživaju i vole pravu glazbu, kvalitetni i onu koju traje. Što reći, nama je bilo odlično, a vjerujem i nazočnima, jer su pljeskali, pjevali s nama i zasigurno će opet doći“. – rekla je Beta. Ljubitelji dobre pop i rock-glazbe u obje večeri došli su uistinu s područja šire orahovačke regije. Našice, Feričanci, Čačinci, Zdenci, Slatina, Valpovo, Osijek, a preostaje još samo da se još više pročuje za ove večeri.